טיפול בזרעים

01 /

שירותי מעבדה

חברת זרעים טכנולוגיות מפעילה מעבדת זרעים מקצועית העורכת בדיקות איכות ונביטה, הבדיקות מבוצעות ע"י אנשי מקצוע ומבוססות על ידע רב ונסיון מצטבר רב שנים. בדיקות המעבדה מבוצעות לאורך כל התהליכים העוברים על הזרעים משלב ההגעה למכון, לאורך איחסונם, לפני ואחרי טיפולים המבוצעים בזרעים (כגון חיטוי/עיטוי) ועד שלב משלוח הזרעים למגדל הסופי או משתלה.

02 /

חיטוי זרעים

ביצוע חיטוי לזרעים נועד ע"מ להגן על הזרע מפני מתקפות של וירוסים ופטוגנים (מחלות זרעים/גידולים). חיטוי הזרעים חיוני מאד ע"מ למקסם את היבול ואת איכות היבול. זרעים טכנולוגיות צברה לאורך השנים ניסיון רב בביצוע מגוון רחב של חיטויים לזרעי ירקות כמו עגבניות, פלפלים, מלפפונים, כרוביים למיניהם ועוד רבים אחרים. חברת זרעים טכנולוגיות פיתחה פרוטוקולים יחודיים לחיטוי כל סוגי הירקות ומעבר לכך פותחה בזרעים טכנולוגיות היכולת לחטא אף זרעים שנמצאו נגועים בפתוגנים (ואףבנוכחות גבוההשל מזהמים).

03 /

ניקוי זרעים

יש לבצע את פעולת הנקיון של הזרעים תוך פרק זמן קצר לאחר שהם נאספו. שיטת ניקוי הזרעים תלויה בסוג החומר הנוסף,שאינו הזרעים עצמם (פסולת חרקים, אדמה או סוגים אחרים של זרעים רעים או זרעים מחבלים). לחברת זרעים טכנולוגיות ציוד ניקוי מתקדם המאפשר ניקוי זרעים בכל השיטות. החברה מציעה ללקוחותיה שירותי ניקוי לכל סוגי הזרעים.

04 /

עיטוי וציפוי זרעים

עיטוי וציפוי זרעים הם מהטיפולים המקצועים לזרעים בכלל וזרעי ירקות בפרט. חברת זרעים טכנולוגיות צברה ידע רב ונסיון של למעלה מ 10 שנים בעיטוי וציפוי זרעים מכל הסוגים.

מה היתרונות בעיטוי זרעים?
פעולת העיטוי מקיפה את הזרע בחומרים קוטלי פטריות ובחומרי הדברה המספקים הגנה טוטלית לזרע בשלבים המוקדמים.
פעולת העיטוי מעניקה לזרע אחידות חיצונית וזאת מבלי לגרום נזק לאיכות הזרע ומבלי לגרום שינויים בגודל ובצורת הזרע.
חומרי העיטו מכילים פולימר (צבע) המקלים את איסוף הזרעים מהקרקע במהלך ביצוע בדיקות למרווחי זריעה.

מהם היתרונות בציפוי זרעים?
הקניית אחידות לזרעים בגודל וצורה.
הגדלת (גודל ומשקל) זרעים קטנים מאד, לדוגמא זרעי חסה או סלרי, ע"מ לחסוך בזרעים בעת הזריעה (זרע אחד לגומה) וע"מ שיתאימו לשימוש במזרעות אוטומטיות.